SZLACHETNA PACZKA poszukuje wolontariuszy w Ząbkach

SZLACHETNA PACZKA poszukuje wolontariuszy w Ząbkach

Po raz trzynasty w Polsce, a po raz drugi w Ząbkach, Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy. To dzięki nim, najbardziej potrzebujące rodziny w okolicy, już w grudniu otrzymają konkretną, mądrą pomoc. Wolontariusz Paczki, czyli SuperW, dociera do prawdziwej biedy, wchodzi tam, gdzie inni nie chcą, albo się boją się wejść.

Poszukiwane są osoby pełnoletnie, odpowiedzialne, pragnące realnie zmieniać swoje otoczenie, czerpiące radość z bezinteresownego pomagania i potrafiące nawiązać kontakt z drugim człowiekiem. Do zadań wolontariusza należy m.in. spotkanie z rodzinami w trudnej sytuacji materialnej i dobór tych, dla których pomoc materialna może być realną szansą na poprawę sytuacji; współpraca z darczyńcami przygotowującymi paczki oraz współpraca z innymi wolontariuszami w rejonie m.in. poszukiwanie darczyńców, organizacja magazynu, transport paczek. Wolontariusze Paczki przechodzą specjalne szkolenie, które ma ich przygotować do tej niezwykle ważnej roli.To oni są pomostem między osobami, które potrzebują wsparcia, a tymi, którzy chcą je dać.

Paczka łączy

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt, który co roku w przemyślany sposób łączy potrzebujących, wolontariuszy i darczyńców przygotowujących paczki. Obcy sobie ludzie rozmawiają jak przyjaciele i piją razem herbatę. Ci, którzy stracili już nadzieję na wygraną z biedą, czują się ważni i wyjątkowi, a co najważniejsze, zaczynają odkrywać w sobie siłę do walki z niełatwą codziennością – opowiada Sylwia, wolontariuszka Szlachetnej Paczki.

Tylko w 2012 roku Szlachetna Paczka dotarła do 13 235 rodzin, a łączna liczba  zaangażowanych w projekt sięgnęła 300 tys. osób. Liczba rodzin, do których dotrzemy z pomocą w tym roku, zależy od tego, ilu wolontariuszy zostanie rekrutowanych. Zachęcam więc wszystkich, którzy się wahają, aby podjęli wyzwanie i wzięli udział w tym wspaniałym dziele – mówi Paweł Kowalczyk, lider Szlachetnej Paczki w rejonie Ząbki. – Zgłoszenia przyjmowane są do 15 października na www.superw.pl. Zapraszamy!

 

Więcej informacji:

www.szlachetnapaczka.pl 

www.superw.pl

www.facebook.com/mazowsze.szlachetna.paczka

    Related Posts

    Dodaj komentarz