Relacja z III Turnieju Piłkarskiego o Puchar Towarzystwa Przyjaciół Ząbek

W niedzielę, 8 września br. na boisku przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ząbkach odbył się III Turniej Piłkarski o Puchar Towarzystwa Przyjaciół Ząbek. Impreza zgromadziła nieomal setkę zawodników z 10 drużyn i trwała 10 godzin.

W wyniku losowania, drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rozgrywało 15-minutowe mecze w systemie „każdy z każdym” Rozgrywki grupowe wyłoniły po dwie drużyny do fazy play-off. Walka o udział w tej fazie była bardzo zacięta. W I grupie pierwsze miejsce zajęła drużyna Albatros Ząbki. O drugie miejsce w grupie rywalizowały drużyny Turbo Ptysie i FCPK. Obie zdobyły po 7 punktów, ich bezpośrednie spotkanie zakończyło się remisem, bilans strzałów obydwu drużyn wynosił 9. Ostatecznie jednak, drugie miejsce w grupie przypadło Turbo Ptysiom. W II grupie aż 3 drużyny zdobyły po 9 punktów. We wzajemnych zmaganiach każda odniosła dokładnie jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Ostatecznie, pierwsze miejsce w grupie zajęły Orły Bladego z bilansem bramek 13, drugie miejsce przypadło KS Kopacze z bilansem 12. Pioruny Ząbki zajęły trzecie miejsce w swojej grupie.

W fazie play-off mecze trwały po 24 minuty (2×12 minut). Szczególnie zacięty i wyrównany był mecz o trzecie miejsce, który został rozstrzygnięty w serii rzutów karnych.

Puchar Towarzystwa Przyjaciół Ząbek wygrała drużyna Albatros Ząbki. Drugie miejsce przypadło drużynie Turbo Ptysie, podium dopełniła drużyna KS Kopacze. Tytuł króla strzelców otrzymał Pan Grzegorz Szeliga z drużyny Albatros Ząbki.

Turniej nie odbyłby się bez wsparcia naszych sponsorów – VataX kancelarii doradcy podatkowego i Miejskiego Centrum Sportu – oraz partnerów: Urzędu Miasta Ząbki, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ząbkach i Miejskiego Ośrodka Kultury w Ząbkach, sklepu Decathlon, Pani Agnieszki Gmitrzuk, Pana Wojciecha Wódki. Kierujemy także  kieruję serdeczne podziękowania w stronę Pana Burmistrza Roberta Perkowskiego, który objął patronat nad imprezą oraz Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Ireny Małyszczuk, która umożliwiła rozegranie turnieju.

III Turniej Piłkarski o Puchar Towarzystwa Przyjaciół Ząbek był nie tylko okazją do sportowej rywalizacji. Dla naszego stowarzyszenia był to dzień szczególny – przypadł w III urodziny Towarzystwa Przyjaciół Ząbek. Świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień razem ze społecznością, na rzecz której działamy. Wszystkich, którym los miasta Ząbki i jego mieszkańców nie jest obojętny zapraszamy do dołączenia do stowarzyszenia.